Головна » 2015 » Січень » 13 » Щедрий Вечір
Щедрий Вечір

Хай родиться в полі жито і пшениця,

Хай з хлібом і сіллю буде ваша світлиця.

Щоб у вашому домі усі були здорові,

І щоб усього у вас було доволі!

Щедрування — давній звичай новорічних обходів, під час яких групи щедрувальників (переважно молодь) піснями славили господарів, бажали їм здоров'я й достатку, за що отримували винагороду. Щедрування супроводжувалось магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Обрядових новорічних пісень — щедрівок  співали окремо господарю, господині, хлопцю, дівчині, усій родині.

За народною традицією 13 січня святкується Щедрий Вечір. За християнським календарем — це день преподобної Меланки. У цей день девятикласниці (Ковалінська Вікторія, Гарбарук Тетяна та Форсюк) заспівали щедрівки й різдвяні вертепні пісні.
У народній традиції вечір 13 січня вважається Щедрим (Добрим), а день зветься Святом Меланки.

Всі, хто побачив та почув щедрування наших учнів залишилися дуже задоволеними побаченим.
   У нагороду за свої щедрівки дітям давали гроші та солодощі.

Переглядів: 278 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
«  Січень 2015  »