Головна » 2018 » Січень » 29 » "На Аскольдовій могилі поховали їх..."
"На Аскольдовій могилі поховали їх..."

100 років тому кількасот молодих людей склали голови, ставши на захист Української Народної Республіки.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами.
   Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. „Понад все вони любили свій коханий край”, — писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.
29 січня у нашому закладі відбувся районний захід  до Дня  вшанування героїв Крут "На Аскольдовій могилі поховали їх...".

Розпочався він  зі слів ведучих, працівників Славутського РБК, Оксани Володимирівни та Вадима Петровича,  які знайомили нас з подіями столітньої давнини. А ще Крути стали  новою добою в історії України:  2014 року дата збіглася з подіями на Євромайдані, до Небесної Сотні приєднались Герої АТО, в тому числі кіборги – захисники Донецького аеропорту.

Концертну програму розпочав Кондратюк Олег, директор Улашанівського БК, виконавши пісню «Вбережу». Під час заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Нікітчук Катерини, учениці 10 класу, вражали рядки поетичних творів, які декламували  Денисюк Софія, Ліщук Оксана, Гловацька Вікторія та Смичок Анастасія, також не залишили байдужими пісні у виконанні зразкового фольклорного гурту «Перлинка». Окрасою заходу став  виступив  гурту «Форманта», фронтменом якої є сільський голова Валерій Анатолійович.

На заході були присутні перший заступник голови Славутської районної державної адміністрації Мельник Олександр Вікторович, заступник голови районної ради Лавренчук Олексій Павлович,  начальник відділу освіти, молоді та спорту Бойчак Дмитро Володимирович, завідувач методичним кабінетом Зубова Жанна Олександрівна. Крім того були запрошені вихованці та педагоги  Старокривинського та Полянського НВК.

Під час заключного слова перший заступник голови РДА Олександр Вікторович  наголосив на історичному значенні битви під Крутами, яка стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Українці завжди мають пам’ятати подвиг тих, хто в різні часи ціною власного життя виборював її незалежність. “Мир і злагода – це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам’ятаючи про трагедію минулого, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу”.

День пам’яті героїв Крут несе світло майбутнім поколінням, слугує прикладом глибокої любові, жертовності та милосердя заради вільного нашого сьогодення.

Переглядів: 304 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2018  »