Головна » 2018 » Грудень » 13 » "Андріївські вечорниці"
"Андріївські вечорниці"

З давніх-давен наші предки святкували так зване "свято долі", яке в наш час називають "Андріївські вечорниці" і святкують в ніч з 12 на 13 січня - перед днем Святого Андрія. Втім, історія даного свята абсолютно не стосується Святого Андрія. "Свято долі" наші предки святкували майже цілий грудень.

7 грудня хлопці та дівчата зустрічалися у хаті однієї з поважних жінок на селі та знайомилися між собою.

13 грудня на Андрія дівчата збиралися в тій же хаті і ворожили на свого "судженого - рядженого", займалися рукоділлям, готували справжні українські страви. Хлопці в той же час готували подарунки для дівчат і дарували їх 19 грудня - на свято Миколая.

Так і наше свято проходило в дусі стародавніх традицій. Ворожіння, ліплення вареників, рукоділля, забави... Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита - символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. За допомогою стрічки калиту підвішувають на палку і хлопці по черзі намагаються вкусити. Найсмачнішою частиною заходу стало пригощання гостей варениками.

Святкове дійство за народними традиціями у сучасному стилі організували учні 7-9 класів, (керівник Гаврилюк В.В.)

Веселощі, гарний настрій, дотепні жарти та смачні вареники створили незабутнє свято!!!

Переглядів: 90 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2018  »