Головна » 2015 » Грудень » 15 » Андріївські вечорниці
Андріївські вечорниці

З давніх-давен наші предки святкували так зване "свято долі", яке в наш час називають "Андріївські вечорниці" і святкують в ніч з 12 на 13 січня - перед днем Святого Андрія. Втім, історія даного свята абсолютно не стосується Святого Андрія. "Свято долі" наші предки святкували майже цілий грудень.

7 грудня хлопці та дівчата зустрічалися у хаті однієї з поважних жінок на селі та знайомилися між собою.

13 грудня на Андрія дівчата збиралися в тій же хаті і ворожили на свого "судженого - рядженого", займалися рукоділлям, готували справжні українські страви. Хлопці в той же час готували подарунки для дівчат і дарували їх 19 грудня - на свято Миколая.

Так і наше свято проходило в дусі стародавніх традицій. Ворожіння, ліплення вареників, рукоділля, забави... Особливо всім сподобалася забава із калитою. Калита - символ свята, обрядовий корж, що готується на свято Андрія. За допомогою стрічки калиту підвішувають на палку і хлопці по черзі намагаються вкусити. Найсмачнішою частиною заходу стало пригощання гостей варениками.

Святкове дійство за народними традиціями організувала бібліотекар,  Оксана Анатоліївна Форсюк.  Учні 8-10 класу були акторами. Глядачі – учні школи, учителі, які мали змогу поринути в атмосферу вечорниць.

Веселощі, гарний настрій та смачні вареники створили незабутнє свято!!!

Переглядів: 393 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
«  Грудень 2015  »