Головна » 2013 » Грудень » 13 » Андріївські вечорниці
Андріївські вечорниці
Опис : http://krupets-nvk.at.ua/IMG_8696.jpg

З давніх-давен наша Україна славиться величними святами й обрядами.  Кожен,  хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

13 грудня у нашому закладі пройшло величне дійство – Андріївські вечорниці. У  свою простору хатину для проведення вечорниць всіх запросила Катерина (Воробйова Юлія, учениця 11 класу) – вправна господиня, яку всі прибулі величали «досвідчена мати». Не обійшлося, звичайно ж, без помічниці «паніматки» Марії (Панчук Тетяна, учениці 10 класу) – доньки – одиначки.

Опис : http://krupets-nvk.at.ua/IMG_8696.jpg

Як і годиться, на вечорниці завітали дівчата (Ніколайчук Тетяна,  учениця 9 кл.,  Ковалінська Вікторія,  учениця 8 кл., Гарбарук Тетяна, учениця 8 кл., Гончарук Юлія, учениця 8 кл., Оріщина Марина,  учениця 8 кл.), жінки (учениці 10 класу Мукомолова Катерина і Нікітчук Олеся ), парубки (Бойчак Віталій,  учень 11 кл., Федюк Олександр, учень 11 кл., Поліщук Олександр, учень 9 кл., Лихолат Дмитро, учень 9 кл.), а також підстаркуватий дідусь (Парфенець Олег, учень 10 кл.)

Дівчата, які зійшлися до будинку, одразу приступили до кухні, де поралися над спільною вечерею. Найважливіше, що вони зробили, спекли калиту (короля) – великого коржа із отвором. У тісто добавили мед, горіхи, мак, сушені вишні та родзинки.

Опис : http://krupets-nvk.at.ua/IMG_8696.jpg

Не обійшлося і без обов`язкових вареників, пиріжків з капустою, пампушок, узвару...

За народним звичаєм на вечорницях ворожили, жартували, танцювали, співали пісні : «Ой у вишневому саду», «Ой у полі криниченька», «А мій милий вареничків хоче», « При долині кущ калини», «Розпрягайте хлопці коней» та інші. Веселого запалу додав танець дідуся з дівчиною.

Перед тим,  як сісти за святковий стіл, хлопці грали у гру «Калита»,  яка є важливим обрядом на Андріївських вечорницях.

Весела, доброзичлива атмосфера охопила всіх присутніх, а особливо під час виконання фінального танцю під мелодію «Ой  на вечорницях».

У кінці дійства всі поласували смачними варениками. Ось такі веселі  були у нас вечорниці!

Переглядів: 387 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2013  »