Головна » 2014 » Вересень » 15 » День пам’яті жертв фашизму
День пам’яті жертв фашизму

День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання. Найстрашніша ідеологія - та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в її жилах. Ідеологія нацизму принесла руйнування як тим, хто її вигодував, так і тим, хто їй протистояв. Півстоліття тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і перемогли.

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати - день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.

Започатковано також європейську символіку пам’яті полеглих у війні – Червоний мак, що водночас є  і українським символом. Історично  ця квітка є символом пам'яті жертв Першої світової війни, а згодом — жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи з 1914 року. В українській традиції маки є символом пам'яті за полеглими у бою.

У 1945 році світ переміг фашизм, ключовими ознаками якого є: культ особистості, зневага до ліберальних цінностей, систематичне нехтування правами людини, однопартійна система, мілітаризм, культ війни та сили, тотальний контроль спецслужб, антисемітизм та ксенофобія, державна пропаганда в ЗМІ, зовнішня агресія. Ці ознаки об’єднують і Третій Рейх у минулому, і пануючий тепер у Росії режим. Одним із виявів зазначених ознак у випадку з путінською Росією є її агресія проти України. Українці протистоять цій агресії, але, як і у випадку з фашизмом у середині ХХ століття, протистояти потрібно, об’єднавши сили всього демократичного світу. Єдність перед обличчям ворога має стати усвідомленою необхідністю і є запорукою перемоги.

На жаль, сьогодні чимало ще тих, хто живе ідеєю вродженої зверхності. Об'єднатися, щоб протистояти екстремізму - гасло Дня пам'яті жертв фашизму. Мета відзначення цієї дати - протиставити ідеології фашизму ідеологію міжнаціональної єдності і дружби народів. Місце і роль України у цьому процесі надзвичайно важливі.

Виходячи із необхідності виховання учнівської молоді на прикладах героїв минулого, формування у неї історичної пам’яті, демократичних цінностей в Крупецькому НВК упродовж вересня місяця 2014 року було проведено ряд  заходів:

- залучено учнівську молодь до впорядкування пам’ятників та місць поховання загиблих у боях з нацистськими загарбниками;

- покладено  квіти до пам’ятників загиблим у Великій Вітчизняній війні;

- проведено бесіди з метою  висвітлення об’єктивної інформації про події, які відбувалися в Україні у 1939-1945 роках;

- організовано книжкову  експозицію художніх творів, фотографій;

- записано спогади учасника бойових дій Чулія Олександра Івановича, жителя села Крупець;

- надано шефську допомогу громадянам, які постраждали від нацистської окупації;

Сьогодні поруч з нами живуть ветерани війни, їм пощастило залишитись живими, але ветеранські лави рідшають з кожним днем. Тому турбота про них, постійна увага про їх потреби і запити – святий обов’язок кожного.

Панчук Тетяна, президент школи

Переглядів: 415 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0