Збірник диктантів для ДПА з української мови (9 клас)

У добірці запропоновано тексти для державної підсумкової атестації, яка проводитиметься в 9 класі у формі диктанту. Вони охоплюють усі теми чинної програми з української мови в 5–9 класах. За тематикою тексти презентують українську культуру, історію, науку та літературу. Матеріал добирався з довідників, науково-популярної літератури, сучасної публіцистики, творів українських письменників та адаптовувався відповідно до чинного правопису сучасної української мови.

Тексти диктантів відповідають мовній і соціокультурній змістовим лініям, мають пізнавальний характер і значний виховний потенціал. Тут є розповіді про українських науковців, політиків, письменників та акторів, а також пейзажні замальовки та цікаві факти про мальовничі місця України, етюди про мистецькі жанри та незвичайні вподобання. Для зручності тексти згруповано за певними темами, а саме: «Мальовнича Україна», «Достойники», «Цікавинки звідусіль», «Літературні скарби», «Народні звичаї та обряди», «Мова», «Непересічні особистості», «Природа» та «Світ захоплень». Ураховуючи, що учні навчаються в закладах різного типу, у добірці подано диктанти різного ступеня складності. Тексти підвищеної складності позначено окремо.

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України відповідно до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови у 2016 році. Комерційне використання та розміщення на інших ресурсах заборонено.

МАЛЬОВНИЧА УКРАЇНА

ДОСТОЙНИКИ

МОВА

ПРИРОДА

ЛІТЕРАТУРНІ СКАРБИ

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ ТА ЗВИЧАЇ

ЦІКАВИНКИ ЗВІДУСІЛЬ

НЕПЕРЕСІЧНІ ОСОБИСТОСТІ

СВІТ ЗАХОПЛЕНЬ

Диктанти створено Освіта.ua для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України у відповідності до порядку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.

ДЖЕРЕЛО

«  Квітень 2021  »