ПЕРРО  відомий більшості сучасників як казкар, між тим, він був маститим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором знаменитих наукових праць. Його знали як публіциста, сановника і академіка. Він був адвокатом, першим прикажчиком міністра фінансів Франції Кольбера.
Проте всесвітню популярність і пам'ять нащадків принесли йому саме чудові казки "Кіт в чоботях", "Попелюшка", "Синя Борода". Літературна діяльність Шарля припала на той час, коли у вищому світі з'явилася мода на казки.

У основі казок Перро лежали відомі фольклорні сюжети, які він виклав з властивим йому талантом і гумором. Фактично Перро ввело народну казку в систему жанрів "високої" літератури. Але це не усе : мабуть, Перро можна вважати родоначальником дитячої світової літератури і літературної педагогіки.

ДЕНІ ДІДРО (Denis Diderot, 1713-1784) по праву займає центральне місце у французькою Просвещении. Можна сказати більше: не тільки своїми поглядами, але й своєю діяльністю він зумів виразити дух Просвітництва в цілому. Не випадково саме йому належить видатна роль натхненника і творця знаменитої французької "Енциклопедії".

Поряд з роботою над Енциклопедією Дідро створив безліч художніх і філософських творів. У 1745 р. опублікував Дідро "Принципи моральної філософії, або професійна про гідність і чесноти, написаний мілорд Ш *** " (1745) - авторизований переклад трактату Шефтсбері, забезпечений численними примітками, багато з яких представляють думки Шефтсбері того ж, висловлені в інших творах.

СТЕНДАЛЬ(Stendhal; псевд., наст. ім'я - Анри Мари Бейль, Beyle) (1783-1842), французький письменник. Народився 23 січня 1783 в Греноблі в сім'ї середнього достатку. Враження дитячих років пізніше відгукнулися в переконаннях і парадоксах зрілого письменника. В усіх основних романах Стендаля є присутньою тема змови молодих, повних життя людей проти тупих і деспотичних старців. При цьому Бейль не був демократом, цурався простолюддя, шукав суспільства принців, кардиналів і герцогинь, а в якості псевдоніма використав фальшивий титул("барон де Стендаль").  Найправильніше назвати його революціонером-аристократом, снобом з республіканськими переконаннями.

ТУРГЕНЄВ ІВАН СЕРГІЙОВИЧ(1818 - 1883), російський письменник, член-кореспондент Петербурзької АН(1860). У циклі оповідань "Записки мисливця"(1847-52) показав високі духовні якості і обдарованість російського селянина, поезію природи. У соціально-психологічних романах "Рудин"(1856), "Дворянське гніздо"(1859), "Напередодні"(1860), "Батьки і діти"(1862), повістях "Ася"(1858), "Весняні води"(1872) створені образи дворянської культури, що йде, і нових героїв епохи різночинців і демократів, образи самовідданих російських жінок. У романах "Дим"(1867) і "Новина"(1877) зображував  життя росіян за кордоном, народницький рух в Росії. Наприкінці життя створив лІрико-фІлософсЬКІ "Вірші в прозі"(1882). Майстер мови і психологічного аналізу, Тургенев зробив істотний вплив на розвиток російській і світової літератур.

Олександр Миколайович Островський   (31 березня (12 квітня1823 — 2 (14) червня 1886) — російський драматург та перекладач.

Модернізував національний російський театр, розвинувши традиції Фонвізіна та Грибоєдова. Збагатив різножанровістю національну драматургію: сатирична комедія, трагедія, соціально-психологічна драма, історична хроніка. Найвідоміші п'єси «Гроза», «Таланти і шанувальники», «Безприданниця», «Вовки та вівці», «Снігуронька».

Перекладав драми ШекспіраКвітки-Основ'яненкаГольдоніСервантеса, Теренція та інших європейських класиків.

Жюль Габриэ́чи Верн(фр. Jules Gabriel Verne; 8 лютого 1828, Нант, Франція - 24 березня 1905, Амьен) - французький географ і письмен ник, класик пригодницької літератури, один з основоположників наукової фантастики. Член Французького Географічного товариства. За статистикою ЮНЕСКО, книги Жюля Верна займають друге місце серед тих , що перекладаються у світі, поступаючись лише творам Агати Крісті. Його книги були надруковані на 148 мовах.

Марко́ Вовчо́к(справжнє ім'я: Марія Олександрівна Вілінська, за першим чоловіком —Маркович, за другим чоловіком — Лобач-Жученко; * 10 (22) грудня 1833, маєток Єкатерининське Єлецького повіту Орловської губернії — †28 липня (10 серпня1907,Нальчик) — українськаписьменниця. Троюрідна сестра російськоголітературного критика Д. І. Писарєва.

Була знайома з Т. ШевченкомП. КулішемМ. КостомаровимІ. ТургенєвимЖулем Верном. Її твори мали антикріпацьке спрямування. Також описувала історичне минуле України.

Гліб Іванович Успенський  значну частину свого життя присвятив вивченню пореформеного села. Адже щоб написати справді пройняті духом літературні твори, Гліб Успенський вважав за потрібне детально вивчити навколишній світ, про який він писатиме. Письменник тривалий час жив у різних селах, що призвело до написання циклу нарисів „Із сільського щоденника". Багато літературних надбань автора виникли в результаті подорожей Росією та Європою. Вікентій Вересаєв казав: „Є письменники великого горіння та щирості, вони пишуть кров'ю своїх жил, серед таких був і Гліб Іванович Успенський".

Сельма Лагерлеф (швед.Selma Lagerlöf) (20 листопада 185816 березня1940) — шведськаписьменниця, автор художніх, історичних, краєзнавчих книг. Перша письменниця, відзначенаНобелівською премією. Її перу належить казка «Дивовижна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусьми по Швеції».

Сельма Лагерлеф, шведська письменниця, що в 1909 році стала першою жінкою-письменницею, відзначеною Нобелівською премією з літератури «…у знак визнання піднесеного ідеалізму, яскравої уяви й духовного сприйняття, що характеризують її праці…».

«  Травень 2020  »