Захворювання ендокринної системи існували завжди, скільки існує людство. Зоб мучив людей у більшій чи меншій мірі. Народна ж медицина на захист ендокринної системи віднаходила природні засоби, особливо добре допомагали рослини із певними властивостями, про які знали в основному знахарі.

Значною профілактикою захворювань щитовидної залози була їжа, вдало продумана рецептура українських страв. Особливо - приправи до страв.

Без зеленого кропу влітку, а без його насіння взимку, не подавали до столу перші і другі страви. Про буряк годі й говорити - він вживався щодня в борщі, буряківниках, салатах та вінегретах, бо інакше такі страви не були б українськими.

Приправляли їжу ароматичними рослинами: м'ятою, мелісою, чебрецем, шавлією, навіть листям суниці та подорожника. Таким чином підтримували функцію «корони» ендокринної системи-гак називають щитовидку.

Та і рецептів для лікування її знали багато, хоч захворювань, порівняно з теперішнім часом, було значно менше.

У сучасній науковій медицині хвороби ендокринної системи допоки що мало вивчені, а для їх лікування кількість ліків хімічної промисловості дуже обмежена. Тож допомога від ефективних ліків із рук живої природи вкрай необхідна.

Тим більше, що після чорнобильської трагедії захворювання щитоподібної залози стали особливо уражати не тільки дорослих, а й дітей. Щоб утихомирити зоб, організму необхідний йод. Правда, почали випускати хімічні препарати та продукти, насичені йодом. Але народна медицина в своєму арсеналі має багато рослин, які містять йод. У великій кількості необхідний для хворих йод є в морській капусті, а із суходільних рослин його містять: мох ісландський, дрік красильний, нетреба колюча.

Тим більше, що такі рослини в значній кількості ростуть в Україні, і зовсім не складно і не важко приготувати із них ліки для профілактики та відновлення функцій щитовидної залози.

Варто лише скористатись рецептами, запропонованими народною медициною та перевіреними, а також удосконаленими лікарями «Зеленої планети».

Щитоподібна залоза (від грец. «тиреос» - щит, «ідос» - вид) - орган, що має вигляд щита, вперше була описана знаменитим Галеном у II ст. до н.е. Міжнародна ж назва цього органа внутрішньої секреції - тиреоїдна залоза.

Гормони щитоподібної залози, як відомо, справляють життєво важливий вплив на всі види обміну речовин і всі органи, передусім, включаючи серцево-судинну й нервову систему. Від інтенсивності діяльності щитоподібної залози залежать інтенсивність росту й статевого розвитку дітей, їх інтелект, а також емоційний стан людини. Функціонально щитоподібна залоза тісно пов'язана з іншими ендокринними залозами (гіпофізом, статевими залозами, підшлунковою залозою та ін ).

Останнім часом у всьому світі спостерігається зростання ендокринних захворювань. Найчастішими є цукровий діабет і патології щитоподібної залози. Ендокринні захворювання можуть мати гострий або ж хронічний характер. У деяких випадках становлять загрозу для життя.

Причини захворювання щитоподібної залози різноманітні. До них належать й неправильне харчування, і вживання недоброякісної води, і несприятлива екологічна обстановка, у тому числі й радіаційна. Але все-таки головною причиною виникнення захворювання є йододефіцит.

У дитячому й підлітковому віці дефіцит йоду супроводжується збільшенням щитоподібної залози, у деяких випадках з порушенням або затриманням фізичного, розумового й статевого розвитку.

Основні симптоми йодного дефіциту в організмі є такі:

·          емоційні: пригнічений настрій, дратівливість, сонливість, погіршення пам'яті, зниження інтелекту, часті головні болі;

·          кардіологічні: атеросклероз, аритмія, підвищення нижнього артеріального тиску через набряклість судинних стінок;

·          імунодефіцитні: часті інфекційні й простудні захворювання через зниження функції щитоподібної залози;

·          І ще: брак природного йоду призводить до накопичення в щитовидній залозі, особливо у дітей, йоду радіоактивного, а це чинник підвищеного ризику розвитку ракових захворювань.

Отже, ми з'ясували, що йод життєво потрібний для людини. Але чому в одних країнах не виникає такої гострої проблеми йододефіциту, а в інших - ці проблеми набувають національного характеру!?

Відповідь, як завжди, проста. Найбільша кількість йоду сконцентрована в морській воді, повітрі й ґрунті приморських районів. Екологія, що погіршується, «вимиває» йод із ґрунтуй води. У результаті його стає дедалі менше й менше в наших продуктах харчування.

Отже, щитовидна залоза - це маленька залоза, за формою схожа на метелика, складається з двох частинок. Розміщена на шиї, в ділянці гортанних хрящів. Це залоза внутрішньої секреції. Головна роль гормонів в організмі - регулювання обміну речовин.      Зменшення їх продукування або надмірне вироблення викликають надзвичайно серйозні порушення в організмі людини...

І порушення функції щитовидної залози призводить до тяжких захворювань. Адже під контролем гормонів щитовидної залози перебуває загальний метаболізм (обмін речовин): вони активізують усі клітини організму. Люди з недостатнім продукуванням цих гормонів бувають млявими, повільними, з часом у них може розвинутися розумова відсталість. Все це обумовлено сповільненням процесів метаболізму в організмі. І навпаки - надмірне продукування тироксину призводить до прискорення метаболічних процесів в організмі. У такому разі у людини підвищена збудливість, нервозність. І в одному і в другому випадках щитовидна залоза хворіє.

Отже, провести профілактику ендокринних захворювань і зупинити їх розвиток Вам допоможе спеціаліст-ендокринолог.

«  Червень 2020  »