Крупецький ліцей

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 228
Нас можна знайти

Одноклассники

Крупецький НВК

 

ВКонтакте

Крупецький ліцей

 

Герб школи

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
5


Друзі сайту
ПРАВИЛА  ПОВЕДІНКИ  І  ДІЇ  НАСЕЛЕННЯ  ПРИ  ЗАГРОЗІ  ВИНИКНЕННЯ  І  ВИНИКНЕННІ АВАРІЙ  НА  МЕРЕЖАХ  ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ  

 1. Ці Правила обов’язкові для всіх посадових осіб суб’єктів господарювання, що займаються експлуатацією житлового фонду, які відповідають за безпечну експлуатацію газового обладнання житлових і громадських будинків, а також громадян, що використовують газ у побуті 
2. Відповідальними за цілісність і справний стан газового обладнання є об’єкти господарської діяльності, на балансі яких воно знаходиться, а в будинках і квартирах на праві приватної власності – їх власники. 
3. Відповідальність за безпеку користування побутовими газовими приладами і апаратами в будинках, квартирах і за дотримання їх в належному стані несуть особи, що користуються газом. Відповідальність за стан димових і вентиляційних каналів в житлових будинках місцевих державних адміністрацій і відомчому житловому фонді несуть житлові експлуатаційні контори (домоуправління), а в будинках і квартирах на правах приватної власності – їх власники. 
4. В житлових експлуатаційних та інших організаціях, що мають побутові газові прилади і апарати, наказом керівника повинні назначатися із числа керівного складу і спеціалістів особи, що відповідають за безпечну експлуатацію внутрішнього газового обладнання. 
5. Відповідальні особи, за виключенням власників будинків і квартир на праві приватної власності, повинні здати екзамен на знання правил з вимог безпеки в газовому господарстві.   

Особи, що користуються газовими приладами і апаратами зобов’язані:  
1. Пройти інструктаж в технічному кабінеті на об’єкті газового господарства або самостійно ознайомитися з Інструкцією (керівництвом) з експлуатації газових приладів і апаратів, що встановлені в квартирі або будинку. 
2. Забезпечити цілісність і підтримання в порядку газового обладнання. 
3. Слідкувати за нормальною роботою газового обладнання, димоходів і вентиляції, перевіряти тягу до ввімкнення і під час роботи газових приладів за відведенням продуктів згорання газу в димохід. Перед користуванням газифікованою пічкою перевірити чи відкрито повністю шибер, періодично очищати від сміття, битої цегли "кишеню” димоходу. 
4. При закінченні користуванням газу закрити крани на газових приладах і перед ними, а при розміщенні балонів всередині кухні додатково закрити вентилі балонів. 
5. При несправності газового обладнання викликати працівників об’єкту газового господарства. 
6. Закрити негайно крани горілок газових приладів при раптовому перериванні в подачі газу і повідомити аварійну службу об’єкта газового господарства. 
7. При появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користування газовими приладами, закрити крани на приладах і до них, відкрити вікна для провітрювання приміщень, викликати аварійну службу суб’єкта газового господарства. Не запалювати вогню, не палити, не включати освітлення і електроприлади, не користуватися електродзвінками. 
8. Перед входом в підвали (погреби), до включення освітлення і електроприладів, треба переконатися у відсутності запаху газу. 
9. При виявленні запаху газу в підвалах (погребах), під’їздах, у дворі або на вулиці необхідно: 
-        повідомити аварійну газову службу за телефоном – 104; 
-        вжити заходи щодо виведення людей із загазованого середовища та при появі відкритого вогню або іскри; 
-      до прибуття аварійної бригади організувати провітрювання приміщення. 
10. Власники будинків і квартир на праві приватної власності, крім вищеназваних вимог, повинні своєчасно заключати договір на технічне обслуговування газового обладнання. Забезпечувати перевірку димоходів і вентиляційних каналів в терміни, які встановлені правилами безпеки в газовому господарстві. В зимовий час періодично перевіряти оголовки з метою недопущення їх промерзання і закупорки.     

Абонементам забороняється:   
1. Виконувати самовільну газифікацію будинку (квартири, садового будиночка), переставлення, заміну і ремонт газового обладнання. 
2. Виконувати перепланування приміщень, де встановлені газові прилади. 
3. Вносити зміни в конструкцію газових приладів, змінювати улаштування димових і вентиляційних систем (каналів) заклеювати вентиляційні канали, замуровувати "кишеню” і люки, що призначаються для очищення димоходів. 
4. Відключати автоматику безпеки і регулювання, користуватися газом при несправних газових приладах, автоматиці, арматурі і газових балонах. 
5. Користуватися газом при порушенні щільності кладки, штукатурки (тріщини) газифікованих пічок і димоходів. 
6. Користуватися газом після закінчення терміну дії акта про перевірку і очищення димових і  вентиляційних каналів. 
7. Виконувати очищення, перевірку димових і вентиляційних каналів, а також заміну балонів газобалонної установки без проходження навчання і отримання дозволу від об’єкту газового господарства. 
8. Користуватися газовими приладами при зачинених кватирках, жалюзійних решітках, решітках вентиляційних каналах, щілинах під дверми ванних кімнат і кухонь, при відсутності тяги в димоходах і вентиляційних каналах. 
9. Залишати працюючі газові прилади без догляду, крім розрахованих на безперервну роботу і що мають для цього відповідну автоматику. 
10. Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, а також осіб, що не контролюють свої дії, не знають правил користування цими приладами. 
11. Прив’язувати до газопроводів мотузки і навантажувати їх. 
12. Використовувати газ і газові прилади не за призначенням. Користуватися газовими плитами для опалення приміщень. 
13. Користуватися приміщеннями, де встановлені газові прилади, для сну і відпочинку. 
14. Використовувати відкритий вогонь для знаходження витікання газу. 
15. Зберігати в приміщеннях і підвалах порожні і повні газові балони для зріджених газів. 
16. Розміщувати в газифікованому приміщенні більше одного балону місткістю 50(55) л або двох балонів місткістю 27 л кожний. Балони повинні знаходитися в тому приміщенні, що і газові прилади. 
17. Встановлювати балони з газом в газифікованому приміщені на відстані менше 1м від радіатора опалення або пічки. При установці екрану, що оберігає балони від нагрівання, ця відстань може бути зменшена до 0,5 м, а відстань між балоном і екраном не менше 10 см. Розміщувати балони напроти пічних дверцят на відстані менше ніж 2 м. 
18. Вмикати і вимикати електроосвітлення, користуватися відкритим вогнем, електроопалювальними приладами і опалювальними пічками під час заміни балонів, які встановлені в приміщенні. Замінювати балони при наявності осіб, що не мають відношення до цієї роботи.   

При знаходженні в загазованій квартирі (приміщенні) або на загазованій ділянці місцевості з метою запобігання виникненню пожежі (вибуху) газоповітряної суміші суворо забороняється:   
В загазованій квартирі (приміщенні):   
для виключення виникнення іскріння, яке може привести до вибуху (загорання газоповітряної суміші) забороняється: 
-        вмикати і вимикати електричні прилади (освітлення, печі, каміни, праски, телевізори, магнітофони, радіо, дрилі та інші); 
-        користуватися електричними і акумуляторними ліхтарями, які не мають вибухонебезпечного виконання; 
-        користуватися електродзвоником; 
-        дзвонити по телефону; 
-        виконувати дії з металевими предметами для виключення удару один об одного; 
-        користуватися відкритим вогнем (запалювати сірники або запальничку, палити). 

На загазованій ділянці місцевості:   
для виключення виникнення іскріння, яке може привести до вибуху (загорання газоповітряної суміші) забороняється: 
-        ставити машини, заводити машини, що стоять, і проїжджати біля загазованого газового колодязя, газорозподільного пункту, шафового газорозподільного пункту, групової резервуарної установки ближче 15 м з підвітряної сторони; 
-       користуватися електричними і акумуляторними ліхтарями, які не мають вибухонебезпечного виконання; 
-      виконувати дії з металевими предметами з метою виключення удару один об одного; 
-      користуватися відкритим вогнем і розводити вогнища ближче 50 м від загазованої ділянки місцевості.   

ДІЇ ПРИ ЗАГРОЗІ ВИНИКНЕННЯ І ВИНИКНЕННІ  АВАРІЙ НА МЕРЕЖАХ  ГАЗОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ   
При виявленні запаху газу в квартирі (приміщенні), де встановлені газові прилади:   
-        негайно закрити крани на газових приладах і перед ними (при розміщенні балонів з скрапленим газом додатково закрити вентилі у балонів); 
-       вжити заходи щодо виведення людей із загазованих приміщень (квартири, дому); 
-      із безпечного приміщення за телефоном "104” викликати аварійну газову службу і організувати провітрювання приміщення; 
-      по прибутті бригади аварійної газової служби діяти за їх вказівками.   

При запаху газу в приміщеннях громадських будинків з масовим копиченням людей:   
-        негайно за телефоном "104” повідомити газову аварійну службу; 
-        по селектору або іншими способами повідомити людей, що знаходяться в приміщеннях, про негайне, без паніки, залишення приміщень; 
-       організувати провітрювання приміщень шляхом відкривання вікон і дверей; 
-       організувати чергування біля входів у приміщення з метою недопущення заходу до приміщення людей до приїзду бригади аварійної газової служби; 
-     при прибуттю бригади аварійної газової служби діяти за їх вказівками.   

Вибух (пожежа) в квартирі:   
-        закрити всі крани на газових приладах і перед ними (при розміщенні балонів всередині кухні додатково закрити вентилі балонів); 
-        за телефоном "104” повідомити в аварійну газову службу; 
-       організувати гасіння пожежі, при необхідності повідомити за телефоном "101” черговому пожежної охорони; 
-       організувати надання першої медичної допомоги потерпілим, при необхідності викликати за телефоном "103” швидку медичну допомогу; 
-      не допускати сторонніх у приміщення, де виник вибух, зберегти місце і обстановку після вибуху (пожежі).       

Запах газу в під’їзді або в підвалі житлового будинку:   
-        за телефоном "104” повідомити місцеву аварійну газову службу; 
-      організувати провітрювання під’їзду (підвалу) відкриттям дверей (по можливості і вікон); 
-      організувати охорону місця загазованості до прибуття бригади аварійної газової служби, не допускати в загазовані приміщення людей з відкритим вогнем; 
-       по прибутті бригади аварійної газової служби діяти за їх вказівками. 

Наявність рідкої фази скрапленого газу в горілках газових приборів або підвищення тиску газу перед горілками газових приладів у споживача газу:   
-        негайно закрити всі крани на внутрішній квартирній газовій розводці і приборах, організувати провітрювання приміщень квартири; 
-        за телефоном "104” повідомити в аварійну газову службу; 
-      повідомити сусідів про необхідність вжиття аналогічних заходів безпеки, якщо в їх квартирах в горілках газових приладів є наявність рідкої фази (або спостерігається підвищений тиск газу в приладах).   Запах газу на вулиці (у газового колодязя), у газорозподільного пункту, групової резервуарної установки, у груповій шафі газобалонної установки   
-        за телефоном "104” повідомити в аварійну газову службу; 
-        організувати охорону місця загазованості до прибуття бригади аварійної газової служби, не допускати в зону загазованості людей з відкритим вогнем.   

Форма входу
Хмаринка тегів
Урок-екскурсія випускний Привітання директора школи Пришкільний табір Відпочинок на озері Тренінг за 10 версією Новий сайт вчителя інформатики вірш Єдина Країна! Единая Страна!
Пошук
Точний час
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Copyright MyCorp © 2021
Зробити безкоштовний сайт з uCoz