/Files/images/ukrana/патруголок.jpg

Громадянсько - патріотичний напрямок виховання учнів в Крупецькому НВК складається з:

•       громадянської освіти та громадянського виховання;
  •       військово - патріотичного виховання;
  •       правового виховання;
  •       морально - етичного виховання на основі вивчення традицій українського народу;
  •   соціального проектування
  •      -учнівського самоврядування;

Вище перелічені складові громадянсько - патріотичного напрямку виховання реалізуються в школі  різними шляхами.

Патріотичне виховання здійснюється як на уроках, так и під час позакласної роботи.

Патріотичне виховання - це формування патріотичних почуттів, виховання готовності до захисту Батьківщини, воно покликано спонукати до фізичного вдосконалення, вивчення бойових традицій українського народу.

Шляхами реалізації громадянсько-патріотичного виховання у позакласній роботі є насамперед тематичні місячники та декади: місячники військово-патріотичного виховання (щорічно проходять у жовтні, лютому та квітні-травні), декада правових знань ( грудень), Вахта пам'яті до дня Перемоги.

До визначних подій в житті країни в школі проходять уроки мужності, години пам'яті, виховні години.

Вихованню національної свідомості учнів сприяють й інші свята:"Козацькому роду нема переводу", родинні свята "Ой, на Андрія...",  до дня святого Миколая, театралізовані вистави "Новорічні вечорниці".

Останні два роки наша школа працює за методом проектів.  На рівні школи реалізовуємо проекти громадянського спрямування "Мій край - моя історія жива", "Вибори органів учнівського самоврядування",  "Я - громадянин України",  "Збережемо Ялинку". Особливо слід визначити проекти "Ми - не байдужі", «Добро починається з тебе», в рамках яких постійно проводяться акції "Милосердя" та надаються суттєва речова допомога та солодкі подарунки  дітям, що навчаються в  школі .

Громадянська освіта учнів – це навчання демократії, важливий засіб формування політичної культури. І в цьому напрямку важливою є робота з лідерами учнівської молоді.

В школі працює шкільний парламент, де працюють комісії, що координують патріотичну роботу на рівні учнівського самоврядування.

У шкільних стінах плекається громадянин, який перейме на свої плечі тягар з плечей старших поколінь, діятиме і мислитиме по-новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя.

Заходи національно-патріотичної спрямованості

1. Акції пам’яті (урочисті лінійки, покладання квітів, вшанування ветеранів, уроки мужності, урочисті вечори, зустрічі)

*до Дня Перемоги ("Пам'ять", "Ветеран живе поруч","Наша турбота пам'ятним місцям")

*до Дня пам’яті Крут;

*до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

*до Дня захисника Вітчизни;

*до Дня Чорнобильської трагедії ("Дзвони Чорнобиля")

*до Дня пам’яті жертв політичних репресій;

*до Дня скорботи і вшанування пам’яті  жертв війни в Україні;

*до Дня партизанської слави;

*до Дня пам’яті жертв голодомору ("Запали свічку")Опис : http://krupets-nvk.at.ua/IMG_8696.jpg

2. Проектна діяльність

*"Наш край у роки Великої Вітчизняної війни"

"Школа - наш рідний дім"

*"Моя родина - Україна"

*"Сім'я і школа - єдина родина"

/Files/images/1272547990_3.png3.Шевченківські літературні свята

*конкурс презентацій "Мій Шевченко"

*конкурс читців поезії Т. Шевченка

*випуск буклетів, брошур, газет по творчості Кобзаря

літературно-мистецькі вечори, зустрічі, поетичні кав'ярні, присвячені творчості Т. Шевченка

4.Волонтерська діяльність

*упорядкування братської могили  у мікрорайоні школи;

*відвідування ветеранів ВВв;

Опис : http://krupets-nvk.at.ua/IMG_8696.jpg5. Проведення заходів з відзначення дат українського літературно-мистецького життя

*декада української мови та літератури;

*цикл заходів, присвячених відзначенню Міжнародного дня рідної мови;

*виховні години до річниць видатних діячів історії та культури

6. Шкільні виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

*"Моя барвиста Україна"

*"Таланти нашої родини"